Przechowywanie towarów we właściwych warunkach to podstawowe zadanie każdego magazynu. W tym celu korzysta się z najróżniejszych rozwiązań technologicznych – od palet i skrzyniopalet, przez pojemniki i kosze, aż po specjalistyczne worki. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od specyfiki towaru, którego dystrybucją zajmuje się dany magazyn. Należy uwzględnić zarówno stan skupienia towarów, rodzaj opakowania, w których się znajdują, jak i warunki atmosferyczne konieczne dla ich utrzymania w prawidłowej kondycji.
Worki BIG BAG – kiedy i dlaczego stosujemy?
Worki BIG BAG to często stosowane urządzenia do przechowywania najróżniejszego rodzaju towarów. Wykonane są z elastycznej tkaniny – polipropylenu – dostosowującej kształt do tego, czym zostały wypełnione. Co równie ważne, jest to tkanina niezwykle wytrzymała, gwarantująca dużą odporność na obrażenia mechaniczne, nacisk i odkształcenia. Worki BIG BAG stosuje się często w celu przechowywania takich materiałów, które w przypadku innych pojemników mogłyby doprowadzić do ich pęknięcia.
Z worków BIG BAG korzysta się w niemal wszelkiego rodzaju magazynach – zarówno tych przechowujących materiały budowlane i przemysłowe, jak i produkty żywnościowe czy materiały granulowane. Ponadto, worki te są niezwykle ergonomiczne; dzięki elastycznej strukturze można je z łatwością transportować. Pomagają w zaoszczędzeniu wolnego miejsca, a w rezultacie – w zwiększeniu przepustowości naszych środków transportu.
Warto także zwrócić uwagę, że worki BIG BAG są w stu procentach nieprzepuszczalne. Dzięki temu wykorzystywane są do przechowywania tych towarów, które mogą powodować niepotrzebne zanieczyszczenia. Mowa przede wszystkim o odpadach budowlanych, złomie i różnego typu towarach sypkich. Także w przypadku towarów wymagających zapewnienia odpowiednich warunków atmosferycznych – np. określonego poziomu wilgoci – worki BIG BAG okazują się niezastąpione.
Rodzaje i konstrukcja worków BIG BAG
Worki BIG BAG występują przede wszystkim w dwóch głównych wersjach, różniących się typem wykorzystanego do ich produkcji polipropylenu. Znajdziemy więc worki wykonane z tkaniny powlekanej (wykazującej wysoki poziom zabezpieczenia warunków atmosferycznych) jak i niepowlekanej (wykorzystywane częściej do przechowywania towarów granulowanych).
W konstrukcji worka BIG BAG znajdują się także uchwyty, które mogą mieć postać zaczepu. W zależności od modelu, spotkamy worki wyposażone w jeden, dwa lub cztery zaczepy. Największe z nich – czterozaczepowe – nadają się do transportowania największych ilości materiałów.
Warto także wspomnieć, że dostępne worki różnią się rozmiarem dna oraz wysokością. Konstrukcja dna zabezpiecza przed wysypaniem się przechowywanego towaru; górna część worka pozwala natomiast na jego zawiązanie lub zwężenie do postaci lejka. Znacząco ułatwia to wielokrotne wypełnianie i opróżnianie worka.
Gdzie kupić worki BIG BAG?
W worki BIG BAG możesz zaopatrzyć się w internecie. Wśród najpopularniejszych w naszym kraju dostawców – znajduje się przedsiębiorstwo magazynuj.pl, specjalizujące się w kompleksowym wyposażaniu magazynów. Oprócz worków BIG BAG różnych konstrukcji, warto również polecić pojemnik transportowy EURO 200 z magazynuj.pl oraz inne rozwiązania przeznaczone do przechowywania i transportu towarów.