Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny? Sprawdź!

Jedna, miesięczna, a przede wszystkim niższa rata zamiast kilku? Czy jest to możliwe? Takie pytania zadają osoby, które mają problem za spłatą rat wszystkich zaciągniętych kredytów. Odpowiedź jest pozytywna. Wystarczy wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny oparty na przejrzystych zasadach, by szybko stanąć na nogi. Ile kosztuje taki kredyt?

Czy warto sięgać po najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Zdarza się, że tracimy rachubę w swoich finansach i padamy ofiarą przekredytowania. Jeśli chcemy uporządkować swoją sytuację finansową, a przy okazji zmniejszyć wysokość comiesięcznych obciążeń, przyjrzyjmy się ofercie kredytów konsolidacyjnych. To często doskonała droga do oszczędności pieniędzy i czasu, a nierzadko także możliwość odzyskania utraconej stabilizacji finansowej. Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Trzeba przeanalizować strukturę swojego zadłużenia i zdecydować, które zobowiązania połączyć, a które spłacać na dotychczasowych warunkach. Łączyć można m.in. kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe, a także debety w rachunkach i limity kart kredytowych. Wybierając najtańszy kredyt konsolidacyjny musimy pamiętać, że nie ma możliwości, aby kwota kredytu przekazana została bezpośrednio do rąk kredytobiorcy z nadzieją na samodzielne uregulowanie długów. Po połączeniu zobowiązań spłacamy zadłużenie wobec konkretnej instytucji finansowej, obsługując jedną ratę. Dzięki wydłużeniu okresu finansowania może być ona dużo niższa od sumy dotychczasowych obciążeń.

Wybieramy najtańszy kredyt konsolidacyjny. Ile kosztuje takie zobowiązanie?

Musimy pamiętać, że dłuższy okres spłaty wiąże się ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu. Osoby, które stoją na krawędzi bankructwa pewnie nie będą chciały tego słuchać, ale naprawdę warto się dobrze zastanowić. Nawet najtańszy kredyt konsolidacyjny będzie finalnie droższy od zobowiązań, które obecnie spłacamy. Skoro rata będzie niższa, będzie to oznaczało, że wydłuży się okres spłaty, czyli wzrosną wszystkie koszty, bo przecież zapłacimy większe odsetki. Poza tym bank doliczy prowizję. Tak jak w przypadku zwykłych kredytów, tak i w tym przypadku banki mogą pobierać prowizję za udzielenie nowego kredytu oraz przedterminową spłatę starego. Oznacza to, że jeśli uda nam się oszczędzić pieniądze i będziemy chcieli wpłacić większą kwotę na konto kredytu, bank pobierze opłatę. Może więc znajdziemy inny sposób na poradzenie sobie z finansowymi trudnościami? Jeśli są one tylko przejściowe, rozważmy poproszenie banku o karencję w spłacie (zawieszenie części kapitałowej raty) lub wakacje kredytowe (zawieszenie całej raty kapitałowo-odsetkowej). Jeśli zaś problemy mają charakter trwały, pozostają indywidualne negocjacje z bankiem, które mogą zakończyć się ugodą, na przykład rozłożeniem długu na większą ilość rat.

Czasami nagromadzenie kredytów sprawia, że trudno nam płacić raty, a biomy się finansowego upadki. W takiej sytuacji najtańszy kredyt konsolidacyjny może być wybawieniem. Musimy jednak pamiętać, że biorąc go ponosimy dodatkowe koszty.

Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty/nest-konsolidacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here