Adobe Photoshop

Photoshop to obecnie jeden z najchętniej wykorzystywanych programów do obróbki treści graficznych i wizualnych. Jest popularny zarówno wśród profesjonalnych grafików, którzy swoich fachem zarabiają na życie, jak i wśród osób o amatorskim „zacięciu”, które tworzą treści wizualne dla swoich własnych potrzeb. Niezależnie od stopnia „profesjonalizmu” oraz jakości wykonywanych przez Ciebie projektów graficznych, warto wykorzystać w tym celu dobrej jakości oprogramowania. Poniżej skupiamy się na popularnym i często wykorzystywanym Adobe Photoshop. Przedstawiamy jego najważniejsze funkcje i opcje oraz podpowiadamy, kiedy skorzystanie z tego oprogramowania jest dobrym wyjściem. 

Adobe Photoshop — dla mniej i bardziej wprawionych grafików 

Każdy z nas musiał kiedyś usłyszeć o Photoshopie. Ten program zyskał uznanie zarówno w granicach naszego kraju, jak i na całym świecie. Jest wykorzystywany do zaawansowanej edycji zdjęć i grafik, dodawania różnego typu efektów wizualnych, warstw oraz innych treści. Oprogramowanie to jest szeroko wykorzystywane w rozmaitych branżach, w tym w branży reklamowej. Adobe Photoshop jest z powodzeniem wykorzystywany przez fotografów, projektantów graficznych oraz inne osoby pracujące na co dzień z danymi wizualnymi. 

Dostępne możliwości i funkcje programu Photoshop tworzą rozbudowaną grupę. Znajdziesz zarówno podstawowe opcje, wykorzystywane w pracy każdego grafika — jak choćby możliwość obsługiwania kilku różnych plików jednocześnie, w ramach tego samego projektu. Pomocne są też funkcje dodatkowe, które możesz wykorzystać w trakcie przygotowywania profesjonalnych i amatorskich projektów. 

Adobe Photoshop pozwala na pracowanie z plikami różnych formatów, ich aktywne wczytywanie, edytowanie i ponowne zapisywanie. Photoshop poradzi sobie z grafikami i zdjęciami zapisanymi w formatach rastrowych, jak i wektorowych — jak choćby .png, .gif, .jpg. Warto też wymienić bardziej nowoczesne formaty plików, które Photoshop może obsługiwać – .psb, .psd oraz .pdd, czyli formaty dedykowane do pików wyjątkowo „ciężkich” (zajmujących nawet ponad 2 GB miejsca na dysku). 

Dodatkowe funkcje Adobe Photoshop

Jakie jeszcze możliwości otwiera Adobe Photoshop przed swoimi użytkownikami? Warto zwrócić uwagę na możliwość łączenia dwóch lub większej ilości zdjęć na tym samym projekcie, usuwania oraz dodawania do niego nowych obiektów, oraz intensywnego edytowania tworzonej w ten sposób całości. Masz możliwość edycji rozmiaru, koloru, stopnia rozmycia, intensywności światła. Również inne konwencjonalne efekty edytorskie — jak choćby kadrowanie czy dodawanie filtrów — jest obecne w Adobe Photoshop. 

Do dodatkowych funkcji należy też możliwość tworzenia wielu warstw w obrębie tego samego projektu, dostęp do rozbudowanej palety narzędzi graficznych pozwalających na „malowanie” po powierzchni tworzonych projektów, a także dostęp do specjalnego rozbudowanego przybornika, którego narzędzia ułatwią Ci dopracowanie swojego projektu. Dodatkowe możliwości i funkcje pozwalają na ich stosowanie przy tworzeniu różnego typu projektach — grafik 3D, grafika 2D, fotografii, kolaży graficznych oraz wielu innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here