Cele i marzenia. Jak stworzyć własną historię?
Ostatnio uczestniczyłem w świetnym szkoleniu prowadzonym przez Aleksandra Bucznego, p.t.:
„Jak stworzyć własną historię w 2009 roku?”. Kilkoma rzeczami chcę się z Tobą podzielić, bo uważam że warto. Na szkoleniu było wiele ciekawych technik i porad z których tylko kilka wymienię (nie chcę pisać książki tylko krótki artykuł 🙂
Po pierwsze, na pewno znasz zasadę NLP: Jeśli robisz coś cały czas tak samo, otrzymujesz te same wyniki. Jeśli chcesz osiągnąć inne, zmień strategię. Dlatego na początku Alek radzi, aby dać sobie cały tydzień na robienie wszystkich rzeczy odwrotnie. Rób zupełnie inaczej niż do tej pory. Np. zawiązuj but zaczynając od drugiej nogi, jedz to czego zwykle nie jadasz, zacznij chodzić innymi drogami. Jak powiedział Robert Anthony (chyba on), u człowieka najsilniejszy jest instynkt unikania zmian. Dlatego warto go zmienić.
Zajmuj się w życiu tym, co lubisz robić. Jak wynika z badań na Harvardzie, najwięcej osób dobrze zarabiających to ci, którzy kochają to co robią. Kiedyś podzielono studentów na dwie grupy. Jedni z nich po ukończeniu studiów zajęli dobrze płatne posady, pomimo że nie lubili swojej pracy. Druga grupa zajęła się po studiach pracą którą kochali, choć mało płatną. Po wielu latach, w pierwszej grupie był tylko jeden milioner, a w drugiej (ci którzy kochali to co robili) było ich o wiele więcej.
Wracając do celów, poniżej jedno z ćwiczeń które robiliśmy na szkoleniu.
Pierwsza część. Weź kartkę papieru i napisz na niej w nagłówku: „Moje cele na … (miesiąc) … (następny rok).” Następnie napisz tam 10 celów które chcesz osiągnąć. Niech to nie będą zwyczajne, mało ambitne cele, ale takie na prawdę wspaniałe, wywołujące emocje, elektryzujące. Zapisz je wg zasad opisanych na stronie: osiąganie celów
Następnie pomyśl i zapisz co musisz robić regularnie, aby te cele osiągnąć. Napisz 5 rzeczy, prowadzących do osiągnięcia celu.
Druga część. Wykonaj ćwiczenie wg schematu:
- Znajdź miejsce, gdzie możesz poruszać się kilka-kilkanaście metrów w przestrzeni.
- Pomyśl o czymś rozkosznym, coś co Cię kręci (ulubione hobby, seks… coś na prawdę mocnego).
- Zlokalizuj to w przestrzeni (w pokoju, w którym się znajdujesz).
- Pomyśl o czymś okropnym, strasznym (np. fobia jeśli masz, odchody, wymiociny…).
- Zlokalizuj to w przestrzeni, w innym miejscu niż pierwsze (tak, żebyś mógł przejść min. 3-4 metry).
- Pomyśl, że nie chce się Tobie podjąć działań zmierzających do osiągnięcia celu. Powinien to być sam początek tego uczucia, gdy dopiero zaczyna Ciebie ogarniać.
- Zbliż się do okropnego i pomyśl o nim. Utrzymuj też uczucie ogarniającego Ciebie lenistwa.
- Wejdź w obraz tego okropnego (np. psie g.), pomyśl jak zbliżasz swoją twarz do tego… Obraz i uczucia powinny być na prawdę silne! Myśl jednocześnie że ogarnia Cię uczucie lenistwa, tego że nie chce się podjąć działań do osiągnięcia celów.
- Wróć do punktu startowego.
- Pomyśl sobie, że zachciało Ci się podąć działanie w kierunku osiągnięcia celów. Ma to być sam początek tego uczucia, tej nadchodzącej ochoty do działania.
- Myśląc o tym uczuciu, podejdź do rozkosznego robiąc duży krok. Pomyśl, o ile lepiej się z tym czujesz.
- Wejdź w ten przyjemny obraz, pozwól aby się z Tobą połączył (zasocjuj się). Myśl jednocześnie o ochocie do działania.
- Zlokalizuj to przyjemne uczucie (z sytuacji w obrazie) w swoim ciele, sprawdź gdzie się znajduje i jakie ma parametry. Następnie rozkręć je mocniej!
OK, to wszystko 🙂 Jak było?
Wracając do przyciągania (pewnie znasz film: Sekret?) i praw które nimi rządzą, oto kilka wskazówek:
- Samo pozytywne myślenie nie przyciąga, ale uczucia (emocje) są tym czynnikiem, który kreuje rzeczywistość.
- Postaraj się, aby uczucie było jak najsilniejsze i jak najbardziej klarowne.
- Nie oczekuj. Po przeprowadzeniu ćwiczenia przyciągania (np. dostępne są nagrania Pawła Sowy: Magnes finansowy, Alka Bucznego: Super Atrakcja, czy zagranicznych autorów tj. Joe Vitale) czy robienia wizualizacji, zajmij swój umysł czymś innym. Przestań myśleć o tym co przed chwilą przyciągałeś.
- Udawaj że masz to, czego pragniesz. Zachowuj się tak, jakbyś to miał. Umysł nie rozróżnia rzeczywistości od własnej kreacji.
Pozdrawiam i życzę samych spełnionych marzeń!
Marcin Kijak
www.NLP-Sklep.pl
One Comment
Pingback: Artykuły | Rozwój osobisty w praktyce :: Projekt Sukces